kotki, pieski i rośliny – czy to połączenie może się udać? owszem. posiadanie zwierząt nie musi wcale oznaczać pożegnania z domową dżunglą. nie będziemy zaprzeczać – nie wszystkie rośliny nadają się dla czworonożnych przyjaciół. właśnie dlatego przygotowałyśmy mały przewodnik, w którym przedstawiamy rośliny bezpieczne dla zwierząt, co pomoże wam zazielenić waszą przestrzeń w sposób nie zagrażający najmniejszym członkom rodziny. 


rośliny bezpieczne dla zwierząt - sprawdź nasze roślinne top 7, które polubią się z twoimi pupilami! 

ASPLENIUM NIDUS 'CRISPY WAVE'prawdopodobnie to o niej Reni Jusis śpiewała w piosence Zakręcona. odmiana paproci z karbowanymi listkami może kojarzyć się z kształtem frytek nie zalecamy tym, którzy wciąż trzymają się noworocznej diety. jak na paproć przystało, to roślina, która doceni wilgoć i zacienienie.  

CEROPEGIA WOODII. roślina dobra dla adeptów zielonych upraw, którzy szukają niewymagających okazów. to pół sukulent, którego pokochacie za liście w kształcie serduszek, które z czasem zaczną zwisać z doniczki. 

KALATEAnawet najmądrzejsze głowy nie są w stanie zliczyć mnogości jej odmian. nie ma po co. wszystkie prezentują się we wnętrzach wyjątkowo dobrze, dzięki kolorowym, wybarwionym liściom. nie mają tendencji do zbytniego rozrastania się, więc to dobra opcja także dla właścicieli kawalerek. kalatea lubi regularne podlewanie i rozproszone światło. szczególnie to drugie warto mieć to na uwadze, planując jej ustawienie. kalatee są niezwykle piękne, ale przede wszystkim, są to rośliny bezpieczne dla zwierząt.

MARANTA. kolejna roślina bezpieczna dla zwierząt, która sprawdzi się u osób, które poszukują niewymagających okazów. w zamian za odrobinę czułości można spodziewać się pokazów tanecznych. naprawdę! ten gagatek przez cały dzień porusza swoimi listkami, na zmianę rozkładając i składając je. nie możemy obiecać, że wasz kot nie obrazi się na roślinkę za kradzież waszej atencji. 

zdjęcie: @miiiiiiiiau

FITTONIA. to ten typ, który bez dużej ilości wody długo nie pociągnie. a szkoda byłoby go zasuszyć, skoro za odrobinę troski może zaoferować wyjątkowo barwne liście, które staną się nieszablonową ozdobą w mieszkaniu. uczciwy układ, prawda? 

 

PILEA PEPEROMIOIDES 'PIENIĄŻEK'. mimo, że ma liście w kształcie monet nie kosztuje wiele pieniędzy. a mogłaby. pieniążek to jedna z najmodniejszych roślin sezonu - nic dziwnego, jest mała i urocza. prawdopodobnie tak samo, jak twój pies. a mówili, że idealne połączenia nie istnieją. 

 

CHAMAEDOREA. to jedna z tych roślin, która tworzy efekt wow – zastępuje całe stado doniczek i pozwala w ten sposób uzyskać wrażenie dżungli. palma doceni rozproszone światło, a ustawić ją można nawet w łazience. dolewając zwierzakowi wody do miseczki, pamiętaj także o niej - lubi wilgoć. w jej przypadku świetnie sprawdzi się zraszacz lub nawilżacz. 

 

znaleźliście coś dla siebie? przy okazji spaceru z psem zahaczcie o Świętokrzyską, zwierzaki u nas zawsze mile widziane! a tych, którzy mają nieco dalej zachęcamy do pobuszowania w naszym sklepie online. zobaczcie jakie rośliny bezpieczne dla zwierząt dla was przygotowałyśmy. po co z zazielenianiem czekać do jutra?

Bu w Projekt Rośliny, zdjęcie: @pufoswiat

autorka tekstu: Weronika Kwiatkowska @ladnezycie_com

Weronika Muszkieta
tagi: Poradniki