jak pakujemy rośliny

jak pakujemy rośliny

dziś uchylamy rąbka tajemnicy i zapraszamy Was do naszego działu wysyłania zamówień. przed Wami proces pakowania roślinnych paczek, w których króluje papier, bo co ważne, staramy się używać tylko materiałów przyjaznych dla naszej planety. co ciekawe, do tej dobrej zmiany każdego dnia przyczyniają się nasi sąsiedzi drukarze, dostarczając nam ścinki książek, które docelowo miały trafi do kosza, ale my dajemy im drugie życie! papierowe serpentyny amortyzują roślinki w trakcie podróży i to głównie dzięki nim przemierzyć mogą całą Polskę! jeśli marzycie więc o naszych filodendronach, alokazjach czy hojach, a nie po drodze Wam Wrocław, przekonajcie się sami, że dla nas kilometry to żaden problem! 

July 28, 2021 — Weronika Muszkieta
poznaj markę Elho®

poznaj markę Elho®

doniczki i akcesoria pielęgnacyjne marki Elho® już od dłuższego czasu zachwycają nas pięknymi pastelowymi kolorami, funkcjonalnością i ponadczasowym designem, który sprawia, że doskonale uzupełniają każde wnętrze. jednak Elho® to także brand, który inspiruje swoją historią i wspaniałą misją, którą konsekwentnie realizuje już ponad 55 lat, by zrewolucjonizować rynek doniczek syntetycznych i dbać o naszą planetę. zobaczcie co sprawia, że Elho® to wcale nie takie zwykłe plastikowe doniczki.
July 10, 2021 — Iza Wierzbicka
Tags: elho
wybredne piękności - czyli krótki poradnik, jak dbać o alokazje

wybredne piękności - czyli krótki poradnik, jak dbać o alokazje

alokazje to przepiękne rośliny z rodziny obrazkowatych, które przywędrowały do nas z odległych tropikalnych lasów. wyróżnia się ponad 70 gatunków alokazji, a wiele z nich w ostatnich latach króluje w mieszkaniach, stanowiąc prawdziwe perły w naszych domowych dżunglach. wiemy, że te wspaniałe rośliny niekiedy sprawiają pewne trudności w uprawie i pielęgnacji, chcemy więc dać wam kilka porad, jak dbać o alokazje i jak sprawić, aby były jak najszczęśliwsze w naszych czterech kątach. 
July 07, 2021 — Iza Wierzbicka
caladium – jak pielęgnować roślinę miliona barw

caladium – jak pielęgnować roślinę miliona barw

nakrapiane lub w paski, jasnozielone, ciemnozielone, różowe, czerwone i wielokolorowo wybarwione liście. zdecydowanie najbardziej barwne rośliny ze wszystkich z rodziny obrazkowatych (Araceae) czyli caladium! oryginalnie pochodzą z Ameryki Południowej z terenów lasów tropikalnych, gdzie swoim wyjątkowym wybarwieniem urozmaicają tereny wzdłuż rzek i na otwartych przestrzeniach leśnych. 
June 09, 2021 — Ola Sieńko
PLANT MAMA DAY, czyli roślinny Dzień Mamy

PLANT MAMA DAY, czyli roślinny Dzień Mamy

„rośliny to nowe dzieci” – nie da się ukryć, że miłość do roślin pochłonęła część z nas bez reszty. kolorowe konewki i urocze osłonki – dbanie o zielone maleństwa wykroczyło już dawno poza podstawową pielęgnację i ich nawadnianie. nas ten trend cieszy. głęboko wierzymy, że zielone przestrzenie wpływają dobrze na nasze głowy i samopoczucie. przy okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Mamy poczułyśmy, że nas – plant mamas - jest coraz więcej!
May 21, 2021 — Weronika Muszkieta
#plantpeople: Magda z @wrosliny

#plantpeople: Magda z @wrosliny

"nie poddawaj się, nawet jeśli poniesiesz roślinną stratę – ucz się na błędach, wyciągaj wnioski i próbuj ponownie, bo każdy z nas przechodzi tę drogę, a ręka do roślin to mit!". w kolejnej serii #plantpeople gościmy Magdę, autorkę roślinnego konta @wrosliny.
February 22, 2021 — Weronika Muszkieta
rośliny bezpieczne dla zwierząt

rośliny bezpieczne dla zwierząt

kotki, pieski i rośliny – czy to połączenie może się udać? owszem. posiadanie zwierząt nie musi wcale oznaczać pożegnania z domową dżunglą. nie będziemy zaprzeczać – nie wszystkie rośliny są bezpieczne dla czworonożnych przyjaciół. właśnie dlatego przygotowałyśmy mały przewodnik, dzięki któremu Twoja przestrzeń zazieleni się w sposób nie zagrażający najmniejszym członkom rodziny. 

February 18, 2021 — Weronika Muszkieta
#LETLOVEGROW CZYLI WALENTYNKI Z PROJEKT ROŚLINY

#LETLOVEGROW CZYLI WALENTYNKI Z PROJEKT ROŚLINY

dzień zakochanych już niedługo, a naszym zdaniem nie ma nic bardziej rozczulającego niż roślina, która rośnie i rozwija się wraz z Waszą miłością!

w tym roku zdecydowałyśmy się ułatwić Wam zadanie i stworzyć specjalne roślinne zestawy w promocyjnych cenkach!

February 05, 2021 — Ola Sieńko
#plantpeople: stacja plantacja

#plantpeople: stacja plantacja

rozpoczynamy nową serię wywiadów pod hasłem #plantpeople! w tym projekcie opowiemy Wam o ludziach, którzy na co dzień tworzą roślinną społeczność, a ich mieszkania to dżungle z prawdziwego zdarzenia. przybliżając ich historie chcemy zarazić Was pasją do zieleni i pokazać, że do otaczania się roślinami, wcale nie trzeba mieć przysłowiowej 'ręki do kwiatów'. każda historia to inna osoba, ciekawe gatunki i powody, dla których tworzenie domowej dżungli stało się codziennym hobby, pasją, a czasem sposobem na życie i pełnoetatową pracą. mamy nadzieję, że spodoba Wam się nasz nowy, roślinny cykl!
January 19, 2021 — Weronika Muszkieta
Tags: plantpeople
jak pięlęgnować hoyę linearis?

jak pięlęgnować hoyę linearis?

na świecie istnieje ponad dwieście gatunków różnych hoi! o większych, mniejszych, delikatnych lub twardych liściach. wybraną przez nas rośliną tygodnia jest odmiana linearis, czyli hoja o zwisającej formie, drobnych i długich pędach. jej liście pokryte są delikatnymi włoskami, dzięki czemu jest mięciutka i przyjemna w dotyku. 
October 22, 2020 — Ola Sieńko
rośliny doniczkowe do łazienki

rośliny doniczkowe do łazienki

niektórzy z nas należą do szczęśliwców posiadających okna w łazience, a skoro jest okno, to może być i roślina! często pytacie nas o gatunki, które bez problemu sprawdzą się w warunkach panujących w tego typu pomieszczeniach. poniżej przedstawiamy listę pięciu roślin, które lubią wysoką wilgotność powietrza, są wytrzymałe na często zmieniającą się temperaturę, a dodatkowo ozdobią Twoją łazienkę, umilając codzienne kąpiele!

October 13, 2020 — Ola Sieńko
jesienna pielęgnacja w 5 krokach, czyli jak przygotować swoje rośliny do zimy

jesienna pielęgnacja w 5 krokach, czyli jak przygotować swoje rośliny do zimy

po wakacyjnym sezonie, ciepłych, letnich wieczorach i słonecznych porankach czas powitać jesień i przygotować nasze domowe rośliny na zbliżające się trudne, zimne miesiące. zima to wyjątkowo trudny czas dla roślin – są bardziej narażone na chłodne przeciągi, dociera do nich mniej światła oraz wilgotność powietrza diametralnie spada. poniżej znajdziesz 5 ważnych kroków, które warto zafundować naszym zielonym przyjaciołom, aby bez problemu przetrwały zimowy czas.
September 27, 2020 — Weronika Muszkieta