Pielęgnacja roślin

jak dbać i pielęgnować senecio rowleyanus (starzec rowleya)

jak dbać i pielęgnować senecio rowleyanus (starzec rowleya)

w tym tygodniu przedstawiamy Wam naszego sukulentowego ulubieńca, którego potocznie nazywamy groszkiem. o to senecio rowleyanus!

senecio rowelayanus lub też curio rowleyanus to wyjątkowy sukulent z rodziny astrowatych, który oryginalnie pochodzi z rejonów Południowej Afryki, a jego liście w kształcie kuleczek znane są każdemu roślinomaniakowi. choć naszym zdaniem można go zaliczyć do roślin kapryśnych, to zdecydowanie warto podjąć wyzwanie i poszerzyć swoją domową kolekcję właśnie o ten gatunek. wyjątkowo prezentuje się w wiszących donicach lub makramowych kwietnikach, z których jego pędy mogą się swobodnie wylewać wypuszczając kolejne, zielone bąbelki. 

stanowisko: lubi słoneczne parapety, dlatego zapewnij mu dobrze oświetlone miejsce. jeśli chcesz, aby twój starzec miał gęsty wierzch postaraj się ustawić go tak, aby góra rośliny była również oświetlona.

podlewanie: metoda podlewania tej rośliny to zdecydowanie kwestia sporna. istnieje wiele zalecanych metod – jedni rekomendują podlewanie tylko do spodka doniczki, inni samo zraszanie. nasze starce rosną w słonecznych miejscach, więc podlewamy je skąpą ilością wody bezpośrednio do ziemi i śmiało możemy stwierdzić, że to lubią. senecio nie toleruje przelewania, dlatego warto być uważnym przy nawadnianiu :) 

podłoże: ziemia do kaktusów i sukulentów wymieszana z piaskiem lub delikatnym żwirkiem powinna być idealną mieszanką.

link do zakupu znajdziesz tutaj!