wraz ze świąteczną atmosferą, która powoli rozgaszcza się już w naszych domach, wypełniając je ciepłem i radością, pojawiają się gorączkowe myśli o podarkach dla naszych bliskich. co będzie dla nich miłą niespodzianką i idealnym dopełnieniem celebracji wspólnego czasu? jak sprawić, by był to prezent dedykowany, a jednocześnie ekologiczny i taki, który "się przyda"? spieszymy z pomocą i roślinnym świątecznym prezentownikiem! możesz zainspirować się jednym z naszych zestawów lub zmiksować je i stworzyć własny upominek specjalnie dla Tej Osoby. a może dołączysz też piękną kartkę z życzeniami?

dla początkującego

prezentownik

jeśli masz na swojej prezentowej liście aspirującego opiekuna zieleni, koniecznie zerknij tutaj na niewymagające gatunki, idealne na roślinny start. może bajeczna maranta, słodka fittonia albo klasyczny filodendron scandens? rozszerzony przewodnik dla beginnersów znajdziesz na naszym blogu. do tego pięknym początkiem roślinnej przygody będzie nasza książka, czyli przeplot opowieści, inspiracji i kluczowych porad. upominek koniecznie uzupełnij przydatnym akcesorium, np. oryginalną konewką z linii Elho®.

dla roślinnego pro

prezentownik

czy jest jeszcze jakiś okaz, który nie rośnie w jego zielonej kolekcji? na pewno! polecamy listę gatunków dla bardziej zaawansowanego roślinomaniaka - wzbogać jego parapet majestatyczną alokazją lub filodendronem o ogromnych, zachwycających liściach. tutaj również świetnie sprawdzą się praktyczne i designerskie gadżety, jak zraszacze lub sekatory. pobuszuj w naszym dziale dla kolekcjonerów i znajdź zarówno wyjątkową roślinę, jak i cudowny dodatek do niej (buszuj).

dla pet parent

prezentownik

 

pasja do roślin i zwierząt często idzie w parze i, oczywiście, da się to pogodzić! jeśli wśród osób do obdarowania masz opiekuna kota lub pieska, zerknij na naszą ofertę gatunków bezpiecznych dla zwierząt. znajdziesz tam serduszkowe ceropegie, barwne kalatee, palmy czy paprocie - wszystkie o liściach, które w razie przypadkowego (lub celowego, wiemy jak to bywa) spożycia nie stwarzają żadnego zagrożenia. a może fajnym uzupełnieniem będzie podwieszany kwietnik lub makrama, aby opiekunowie zwierzaków byli spokojni o swoje rośliny? 

dla podróżnika

prezentownik

znajdzie się u nas coś pięknego i dla tych, którzy często ruszają w świat, więc ich zielona kolekcja musi być odporna na ewentualne przestoje w podlewaniu. niezawodny zamiokulkas, sansevieria, a także barwne hoje czy kaktusy będą wiernie trwać u boku każdego podróżnika. w wyjazdach wspaniałe są również... powroty! aby je uświetnić, podaruj obieżyświatowi naturalne kadzidło lub świecę sojową, które wypełnią jego dom przytulnym, kojącym aromatem.

dla gospodarza 

wianek bożonarodzeniowy

czyli dla kochanej osoby, u której pojawiasz się na świątecznym spotkaniu albo dla... Ciebie! cudowna, pachnąca lasem dekoracja stołu, widoczna z daleka ozdoba drzwi, zapraszająca wyczekiwanych gości albo wyjątkowy prezent dla najbliższych - we wszystkich tych (i wielu innych) rolach nasz bożonarodzeniowy wianek sprawdzi się idealnie. każdą ozdobę wykonujemy ręcznie i tylko z naturalnych materiałów, a także wysyłamy na terenie całej Polski. tutaj możesz zobaczyć pełną wiankową ofertę - jest z czego wybierać!

Martyna Bartoszewicz