rośliny doniczkowe do łazienki

niektórzy z nas należą do szczęśliwców posiadających okna w łazience, a skoro jest okno, to może być i roślina! często pytacie nas o gatunki, które bez problemu sprawdzą się w warunkach panujących w tego typu pomieszczeniach. poniżej przedstawiamy listę pięciu roślin, które lubią wysoką wilgotność powietrza, są wytrzymałe na często zmieniającą się temperaturę, a dodatkowo ozdobią Twoją łazienkę, umilając codzienne kąpiele!

1. skrzydłokwiat:
u tego gagatka stwierdzenie ‘woda to życie’ nabiera jeszcze większego znaczenia. to roślina, która bardzo wyraźnie daje znać, gdy brakuje jej odpowiedniego nawodnienia poprzez całkowite opadnięcie liści. jeśli Twój skrzydłokwiat właśnie tak się zachowuje, nie przejmuj się – gdy tylko dasz mu trochę wody od razu podniesie się do góry. to naprawdę wytrzymała roślina! na rynku dostępne są małe, średnie oraz ogromne rozmiary skrzydłokwiatów, co z pewnością ułatwi dopasowanie rośliny do wielkości naszej łazienki.

2. phlebodium złociste:
odmiana paproci, której liście przypominają nam rośliny z podwodnego świata, dlatego wyglądem, ale także wymaganiami pielęgnacyjnymi idealnie pasuje do łazienkowych przestrzeni. będzie wdzięczna za sporadyczny prysznic i za miejsce, w którym nie będzie zbytnio dotykana.

phlebodium złociste znajdziesz tutaj.

3. calathea:
gatunek, który nie należy do najprostszych w uprawie, ale łazienkowe warunki, powinny zdecydowanie jej sprzyjać. pięknie wybarwione calathee lubią wysoką wilgotność powietrza, także śmiało możemy ustawić ją na regale lub półce. postarajmy się, aby stała w miejscu, w którym nie będzie narażona na nagłe podmuchy ciepłego powietrza np. z suszarki do włosów.

odkryj calathee, które dostępne są w naszym sklepie.

 

4. alokazja:
roślina pochodząca z krajów tropikalnych, także wysoka wilgotność to jej wymarzone warunki. jeśli mamy dużą przestrzeń to możemy zainwestować w większy okaz. przykładem może być alokazja portodora, która dzięki swoim ogromnym liściom sprawi, że podczas brania kąpieli przeniesiemy się na chwile do Azji i poczujemy jak na rajskich wakacjach!

(Pinterest)

5. zamioculcas:
roślinny klasyk, który wytrzyma wszystko! zmieniającą się temperaturę, podmuchy ciepła, oraz niedostatek światła. super-bohater wśród roślin. ten gatunek szczególnie polecamy do łazienek, do których nie wpada zbyt dużo światła, ponieważ zniesie jego niedostatek. 

jeśli zdecydujecie się na któryś z powyższych gatunków do swojej łazienki koniecznie dajcie znać! pamiętajcie, że rośliny lubią prysznice, ale niezbyt często. za dużo wody to szybka droga do chorób grzybowych także wszystko z rozwagą :)

p.s. warto pamiętać, aby rośliny nie stały w miejscach, w których będą narażone na kontakt ze środkami chemicznymi!
 
(Pinterest)
Ola Sieńko